Zeddicus Zu´l Zorander

1. února 2012 v 20:59 | Jack Storm |  Postavy
Pro lid z Hartlandu byl Zedd znám jen jako starý a šílený poustevník, který si povídá s kuřaty a stojí nahý na skáe, odkud pozoruje mraky.
Ve skutečnosti však dohlížel na Richarda Cyphera a na jeho dospívání, jelikož Zeddicud Zu'l Zorander není nikdo jiný než moudrý a mocný čaroděj, který chrání Richarda po celou dobu jeho života a skrývá ho před silami Darkena Rahla.
Proroctví totiž kazuje, že Richard je prvním pravým hledačem pravdy za posledních několik tisíc let a je předurčený ke svržení Rahlovi vzrůstající tyranické vlády černé magie.
A tak se Zedd musel ujistit, že dítě, tedy budoucí muž, dokáže naplnit svůj osud.

Následně poté, co se proroctví projevilo, začal Zedd vyučovat Hledače. Ukazoval Richardovi jak kontrolovat a využívat magické síly Hledačovi prastaré a mocné zbraně, Meče Pravdy. Také mu posktyl dobré rady a trénink, které jeho netrpělivý a tvrdohlavý student bude potřebovat k přežití při nebepečné cestě napříč Středozemím.
Zedd také občas používá své nadání k vytvoření magického čarodějova ohně k ochraně jejich družinky před nepřáteli.
Neodpustí si též rady ohledně pocitů Richarda k záhadné zpovědnici, o které toho z počátku moc nevědí.
Zedd použije celou svou sílu a veškeré své nadání k tomu, aby Richard naplnil své proroctví, dokonce i kdyby to mělo stát jeho vlastní život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaměření blogu má být na

Star Gate
Legend of the Seeker

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama