Teal´c

1. února 2012 v 23:00 | Jack Storm |  SG postavy
Jméno: Teal'c
Hodnost: Jaffa (První muž) >> Svobodný Jaffa

Služba: První muž Apophise >> Člen týmu SG1
Kvalifikace: Bojovník

Herec: Christopher Judge


Teal'c je Jaffa a sloužil dříve Goa'uldovi Apophisovi. Po výcviku s Bra'tacem, který ho i naučil, že jsou Goa'uldi falešní bohové, se stal Apophisovým první mužem. Byl jím dokud se neobjevila SG1, O'Neillovi totiž uvěřil, že je ten, kdo může Goa'uldy porazit a tak obrátil svou zbraň proti hadím strážím. tím začíná jeho příběh u SG1. Od té doby je pro Goa'uldy Zrádcem (Šolvou).

Jako Jaffa v sobě nosí Goa'uldi larvu, díky které je stále zdraví a má dlouhý život. Teal'ca velice mrzi všechny události, kterým byl svědkem pod Apophisovým velením. Doufá, že se mu povede napravit některé špatné věci, a že se mu podaří osvobodit Jaffský národ.

Má syna Rya'ca a ženu Dry'auc. Z počátku byli vyhnanci, ale pak si Dry'auc vzal Teal'cův přítel Fro'tac. Rya'ca ale unesl Apophis a vymyl mu mozek a měl zničit Zem speciální jedovatou látku, kterou měl ve falešných zubech. V tom mu bylo zabráněno a výstřelem ze zat'nik'atelu se mu vrátili pravé vzpomínky. Teal'c pak svou rodinu ukryl na planetu Země Světla.

Teal'covým velkým přítelem a bývalým učitelem je Bra'tac.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaměření blogu má být na

Star Gate
Legend of the Seeker

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama