Shota

1. února 2012 v 22:30 | Jack Storm |  Postavy
Je to velmi mocná čarodějnice sídlící v Agadenské pustině. Žije ve svém nádherném paláci uprostřed Agadenské pustiny. Palác je obklopen hustými neprůchodnými lesy, mimo několika pěšin, které jsou obývané prapodivnými tvory, z nichž většina je smrtelně nebezpečná. I les samotný je částečně oživlý. Kořeny se hýbou a šlahouny chytají vetřelce. Vše je pravděpodobně vytvořené Šotou.

Mezi lidmi není moc oblíbená, i když ona sama si myslí, že každému pomáhá. Dokáže na sebe totiž vzít jakoukoliv podobu a občas bere podobu někoho blízkého, který je ale už zesnulý. Myslí si, že tím svou oběť potěší, opak je ale často pravdou. Když ji navštíví Richard, zjeví se mu v podobě jeho mrtvé matky. Šota je ve středozemí velmi obávaná a proto si nikdo nedovolí vstoupit do jejího panství, Agadenské pustiny.

Šota má umění vidět věci, které kolují v proudu času, může tak vidět útržky budoucnosti. I Richardovi řekne, co viděla. Ale jak říká Zedd, Šota vám neřekne jen to co chcete vědět, ale i to, co vědět nechcete.
Šota má společníka, který se jmenuje Samuel. Byl to poslední Hledač pravdy (před Richardem), kterého magie meče dostala a on tak trochu zešílel. Samuel byl totiž nepravý Hledač pravdy, nebyl jmenován Prvním čarodějem a nebyl schopen unést magii Meče pravdy. Zedd pak k Šotě přišel a Meč pravdy Samuelovi vzal, lépe řečeno ukradl. Samuel Šotu poslouchá na slovo jako ochočený psík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaměření blogu má být na

Star Gate
Legend of the Seeker

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama