Dr. Samantha Carter

1. února 2012 v 22:55 | Jack Storm |  SG postavy
Jméno: Dr. Samantha Carterová
Hodnost: Kapitán USAF>> Major USAF >> Podplukovník USAF >> Plukovník USAF

Služba: Člen týmu SG1, Astrofyzička
Kvalifikace: Astrofyzička

Herečka: Amanda Tapping

Major Samantha Carterová je expertem na Hvězdnou Bránu a technologie s ní spojené. Během mise na Abydos zůstala na Zemi, aby bránu ještě lépe prozkoumala. Carterová si jako první myslela, že existuje celá síť bran, a právě tuto teorii ji potvrdila Abydosská mise. Proč jinak by bylo na bráně 39 symbolů ?

Po znovuotevření projektu byla povolána a stala se členkou SG1.

Je svobodná, bezdětná. Matka jí zemřela a její otec je Generál Jacob Carter. Jacob Carter měl rakovinu, ale Sam ho zachránila tak, že z něj udělala hostitele Tok'ry Selmak a tím se Jacob stal vlastně prostředníkem mezi Tok'ry a Zemí.

Sam má vlastní zkušenost s Tok'ry, vstoupila totiž do ní Tok'ra Jolinar a určitou dobu v ní pobývala, než zemřela. Sam má díky tomuto spojení její vzpomínky a rozpozná Goa'uldy a Tok'ry od normálních lidí na blízkou vzdálenost. Jen díky jejímu spojení s Jolinar se SGC o Tok'rách dozvědělo.

Sam také strávila jeden rok jako velitelka na Atlantisu (4.série SGA), kde zastoupila Dr. Elizabeth Weirovou, ale po roce jí IOA nahradilo Richardem Woolseym. Po opuštění Atlantis pokračuje na SGC a také velí lodi generál George Hammond.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaměření blogu má být na

Star Gate
Legend of the Seeker

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama