Dr. Daniel Jackson

1. února 2012 v 22:57 | Jack Storm |  SG postavy
Jméno: Dr. Daniel Jackson
Hodnost: Není voják

Služba: Člen týmu SG1, Archeolog
Kvalifikace: Archeolog, Anthropolog, Egyptolog, Lingvista

Herec: Michael Shanks

Dr. Daniel Jackson byl členem prvního týmu, který se vydal bránou na Abydos. Daniel je také úspěšným historikem, který se specializuje na starověké kultury, zvláště pak na Egypt. Mluví plynně 23 jazyky včetně Staroegyptštiny. Daniel pátrá po nových vědomostech, objevuje opravdovou historii (Goa'uldští bohové) a hledá také svou manželku z Abydosu, Sha'ri, kterou mu vzal Apophis, jako hostitelku pro svou královnu.

Podařilo se mu rozluštit symboly na desce, které se našly v Gíze při objevu brány, a díky tomu se podařilo bránu poprvé otevřít. Po skončení mise a zabití Ra zůstal na Abydosu, aby mohl zkoumat tuto staroegyptskou kulturu a také kvůli své manželce Sha'ri. Na planetě se mu podařilo najít místnost, ve které bylo spoustu adres Hvězdných bran. Hlavně díky němu se tedy mohl rozjet program SGC.

Ne Zemi nemá žádné příbuzné, rodiče zahynuli při neštěstí v muzeu, když se na ně zřítila jejich vlastní expozice při stavbě, když byl Daniel ještě malý.

Sha'ri zemřela, protože byl Teal'c nucen jí zabít, když se snažila pod vlivem Amaunet zabít Daniela. Daniel pokračuje dál s týmem SG1, protože pátrá po synu Sha'ri a Apophise Harsesisovi, který má v sobě všechny znalosti Goa'uldů.

Dítě ochraňuje mocná Oma Desala, aby ho nenašli Vládci soustavy, kteří se ho pochopitelně bojí.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zaměření blogu má být na

Star Gate
Legend of the Seeker

Komentáře

1 "Lemonny "Lemonny | Web | 1. února 2012 v 23:02 | Reagovat

ahoj máš fajn blog:) mrknes i na muj?:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama